top of page

אירועים קודמים

מפגש השקה - ערב שבת, 17.8.2018

את ערב ההשקה החלטנו להקדיש לנושא הקהילה היהודית בארה"ב על מוסדותיה וזרמיה השונים והקשר שלהם למדינת ישראל. מדובר בנושא חשוב במיוחד, אשר ישראלים רבים אינם מודעים למורכבותו. משיחות שנערכו עם חברים, נראה שקיים רצון ללמוד ולהתקרב אל הקהילה היהודית המקומית, בעיקר לנוכח הפער ההולך וגדל בינה לבין מדינת ישראל.

 

מכיוון שמדובר במפגש ראשון, הוחלט בשלב זה לפנות לחברים באופן עצמאי ולהזמינם לאירוע (מבלי לפרסם ברשתות חברתיות), אשר הוגבל ל-40 משתתפים. לשמחתנו, בתוך מספר ימים בודדים הרשימה התמלאה ואף נוצרה רשימת המתנה. האירוע נערך במשרדיה של חברת סטארטאפ ישראלית במנהטן והוגשה בו ארוחת ערב בסגנון ישראלי לאחר קידוש ערב שבת.

 

הדובר באירוע היה מר קן בוב, ממנהיגי הציונות הפרוגרסיבית בארה"ב, ונשיא ארגון "עמינו". קן נתן למשתתפים סקירה מקיפה ומרתקת על מבנה הקהילה, הרקע להתהוותם של הארגונים השונים וההבדלים ביניהם. הוא דיבר על הזרמים השונים ביהדות ארה"ב ועל מקורותיהם ההיסטוריים ויחסם למדינת ישראל. קן ענה על שאלות רבות מהמשתתפים אשר עסקו בין היתר במשבר ביחסים בין מדינת ישראל לקהילה היהודית והרקע להיווצרותו. ביחד עם קן, הנחתה את הערב הילה דרכלר, ממייסדי הקבוצה.

 

התגובות לאירוע היו חיוביות ביותר. רבים מהמשתתפים נשארו במקום על אף השעה המאוחרת, דנו בסוגיות שהועלו, שאלו שאלות, וערכו היכרות עם חברים חדשים - אלמנט הכרחי לצורך בנייתה של קהילה.

מפגש 2 - 17.10.2018 - בחירות אמצע הקדנציה בארה״ב, ג׳י.ג׳י. גולדברג

אירחנו לשיחה את עורך מגזין ה-Forward לשעבר ודמות בולטת בתקשורת היהודית האמריקאית, ג׳י.ג׳י גולדברג אשר הסביר וניתח את המגמות הצפויות בבחירות אמצע הקדנציה אשר נערכו בארה״ב באותה התקופה. ערכנו היכרות עם מבנה הקונגרס האמריקאי, חשיבות הבחירות והמגמות הצפויות במיוחד בהקשר היהודי והישראלי.

מפגש 3 - 21.2.2019 - שיחה עם נציג ״התנועה לאיכות השלטון״ עורך הדין תומר נאור

עו״ד תומר נאור הציג בפנינו את ״התנועה לאיכות השלטון״ וחשיבותה לדמוקרטיה הישראלית. תומר סיפר לקבוצה על תיקים ותביעות בעלי חשיבות קריטית לחופש המידע והדמוקרטיה הישראלית.

מפגש 4 - 4.2.2019 - ״ישראל וארה״ב - בין בחירות לחקירות״ , שיחה עם כתב ״הארץ״ בווישנגטון אמיר תיבון

 

חברי הקבוצה הגיעו למסעדה החדשה של השף הישראלי ארז קומרובסקי בניו יורק לערב השקה בלעדי ושיחה על חקירות נתניהו וטראמפ באותה התקופה. אירחנו את אמיר תיבון, כתב ״הארץ״ בוושינגטון.

מפגש 5 - 22.3.2019 - ארוחת ערב שישי משותפת לישראלים ואמריקאים עם חברת הכנסת מרב מכאלי

 

אירוע שנערך בשיתוף עם הארגון האמריקאי IPF Atid. נפגשנו לארוחת ערב ישראלית ממסעדת ״המזנון״ של השף אייל שני ושיחה עם ח״כ מרב מכאלי. האירוע נערך באנגלית והשתתפו פה אמריקאים רבים בנוסף לחברי הקבוצה הישראלים.

מפגש 6 - 19.9.2019 - אירוע פוסט בחירות מיוחד עם פאנל מומחים

האירוע נערך בשיתוף עם JCC מנהטן ו IPF Atid.

ערכנו דיון עם פאנל מיוחד אשר הציג את נקודת המבט הייחודית של הקהילה היהודית הליברלית בניו יורק על הנעשה בישראל; מאבן גוטסמן (Israel Policy Forum, כותב ל״הארץ״), יעל מזרחי-ארנוד (Council of Foreign Relations) ואלישבע גולדברג (New Israel Fund). את האירוע הנחה זאק שפר (Council of Young Jewish Presidents). לאחר הדיון נערכה קבלת פנים קצרה עם יין וארוחת ערב קלה.

מפגש 7 - 16.2.2020 - RECONNECTING 2020

 

האירוע הראשון של Connect IL לשנת 2020 נערך ב-JCC מנהטן - יום עיון מרתק שכלל תוכנית מגוונת ומשך משתתפים רבים:

אירחנו את שר המשפטים לשעבר יוסי ביילין, כתבת חדשות 13 בניו יורק יונה לייבזון, כתב ״הארץ״ בוושינגטון אמיר תיבון ומנכ״ל התנועה לישראל-חופשית אורי קידר לשיחה על ״תוכנית השלום״ של טראמפ, דמוקרטיה ושלטון החוק. בנוסף, דיברנו על הבחירות הקרובות למשלחת האמריקאית לקונגרס הציוני העולמי ועל חשיבות ההשתתפות בבחירות.

לאחר השיחה ערכנו פעילות קבוצתית ודיון ולאחריו נהנינו מארוחת-ערב והופעה של להקה ישראלית.

מפגש 8 - 12.4.2020 - ״ישראל- בין מדינת הזנק למדינת הלכה״ - שיחה עם פרופ׳ יוסי שיין

איך מטפלים במשבר הקורונה בתוך משבר פוליטי? בתקופה של חוסר ודאות ואולי גם כבר חוסר יכולת לעקוב אחרי מה שקורה בעולם, בארה"ב ובטח בישראל, ביקשנו מפרופ' שיין (לשעבר ראש בית הספר למדעי המדינה באונ׳ תל אביב) לקיים איתנו שיחה על המצב, על מה שקורה בישראל, לא רק מבחינת המשבר הרפואי והכלכלי אלא גם הפוליטי.

 

מפגש 9 - 21.4.2020 - ״זכרון בסלון - ניו יורק״

 

אירוע אונליין - חלק מסדרת אירוע ״זכרון בסלון״, אירחנו ניצול שואה לשיחה אישית על היסטוריה וזכרון.

 

מפגש 10 - 19.8.2020 - שיחה עם העיתונאית טל שניידר

 

אירוע אונליין - אירחנו את הכתבת המדינית של עיתון ״גלובס״ טל שניידר לשיחה על הנעשה בישראל בתקופת משבר הקורונה.

 

מפגש 11 - 2.9.2020 - ״אין מצב - שיחה עם אמיר השכל ואסף אגמון - מנהיגי מחאת היחידים״

 

אירוע אונליין - עדכון על המצב המחאה בארץ, שיחה מרתקת בהנחיית קובי כהן, מחברי Connect IL וממקימי ״מחזקים NY".
 

מפגש 12 - 22.9.2020 - ״כיצד השפיע משבר הקורונה על המערכת הגלובלית?״ שיחה עם נדב אייל

 

אירוע אונליין - אירחנו את הכתב ומחבר רב המכר ״המרד נגד הגלובליזציה״ לשיחה מרתקת על משבר הקורונה והמגמות הפוליטיות והחברתיות הצפויות בעקבותיו.

 

מפגש 13 - 18.10.2020 - שיחה עם ח״כ יאיר גולן

 

אירוע אונליין - ח״כ יאיר גולן הצטרף אלינו לשיחה על המצב בישראל בתקופה הקורונה, גל המחאות, תמונת מצב פוליטית ועוד.

מפגש 14 - 4.10.2020 - 25 שנים לרצח יצחק רבין ז״ל - שיחה עם יובל רבין

אירוע Connect IL לציון 25 שנים לרצח רבין. בנו של רבין ז״ל, יובל, ערך עמנו שיחה אישית על הרצח, השפעתו על החברה הישראלית ומורשת רבין כיום.

מפגש 15 - 24.11.2020 - שיחה עם כתבת ״הארץ״ נועה לנדאו

אירוע אונליין -בחירתו של ג'ו ביידן לנשיא ארה"ב מסמנת שינוי משמעותי ביחסי ישראל- ארה"ב. אירחנו כתבת ״הארץ״ נועה לנדאו לשיחה על השינוי הצפוי ביחסי ישראל וארה"ב עם בחירתו של ביידן, המשמעות של הסכמי הנורמליזציה האחרונים עם איחוד האמירויות, בחריין וסודן, הרלוונטיות שלהם לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים, וההשפעה של המשפט הקרב של נתניהו על המפה הפוליטית. 

מפגש 16 - 9.12.2020 - האם בג״צ והפרקליטות באמת מנהלים את המדינה? שיחה עם עו״ד שי ניצן, פרקליט המדינה לשעבר

אירוע אונליין - שיחה עם פרקליט המדינה לשעבר, עו"ד שי ניצן. דיברנו על חוק וביטחון, רשויות החוק והמשפט השונות, כיצד הן פועלות ומה יחסי הגומלין ביניהן, ומה התפקידים המשפטיים בממשלה ומחוצה לה.

מפגש 17 - 21.12.2020 - שיחה עם דיקן הקמפוסים הרב תרבותיים בקריה האקדמית אונו פרופ׳ יובל אלבשן

 

אירוע אונליין בשיתוף עם ״מחזקים ny" והקרית האקדמית אונו - שיחה עם פרופ׳ יובל אלבשן על המהפכה השיפוטית בישראל, אקטיביזם שיפוטי, מאבקי הכוח בין הממשלה ובג״צ וההשפעות של כל אלה על החברה הישראלית.

מפגש 18 - 22.10.2021 -״היהודי החדש״ וגורי אלפי מגיעים לקונקט אי אל

 

לאחר הפסקה ארוכה מאוד של אירועים עם קהל (בגלל הקורונה) - מחדשים פעילות בשיחה עם גורי אלפי ויוצרי הסדרה ״היהודי החדש״.

תמונות מאירועים

bottom of page